Zaczynamy ćwiczyć :)

        Chyba każda osoba wie, że sport to zdrowie- tylko, że ........... :-)  Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży a jeszcze nie miałam okazji wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń . Na początku doskwierało mi złe samopoczucie i senność. Trwało to do ok. 20 tyg. Później w grę wchodziły dwa czynniki: moje lenistwo i wieczne tłumaczenie, że jeszcze mam czas :-)

Specjaliści twierdzą, że najlepsze dla przyszłych mam jest pływanie i aqua aerobic. Dzięki wyporności wody nie obciążamy tak bardzo stawów. Jednak mój lekarz zabronił mi zbliżać się do wody. Twierdził, że za dużo tam bakterii, które są częstą przyczyną poronień, głównie w I trymestrze, oraz istnieje duże zagrożenie poślizgnięcia się - a konsekwencje są znane. Na poczatku nie rozumiałam tego bo wszyscy dookoła mogą a ja nie. Trudno! Kolejna wymówka, aby nic nie robić.

W zeszłym tygodniu powiedziałam sobie dość - ruszyłam się i jak na razie ćwiczę systematycznie :-)
Szperając w internecie natknęłam się na bardzo fajne ćwiczenia wykonywane przez jedną z kobiet i postanowiłam, że spróbuje. Baaardzo mi się spodobały. Każda z nas jest inna dlatego grunt, aby znaleźć coś pod siebie.


Na razie wykonuję zestaw pierwszy i drugi, dwa dni po każdym. Powodem są zakwasy, których się zabawiłam. Tyle miesięcy bez sportu, jakiegokolwiek większego ruchu spowodowało, że jestem młodą osobą w ciele staruszki :-)
Kolejnym plusem poza lepszym samopoczuciem jest spadek cukru po posiłkach (jestem cukrzykiem i muszę 4 razy dziennie kłuć się w celu pomiaru cukru we krwi), lepiej sypiam w nocy, a to w ostatnim czasie na prawdę dla mnie dużo znaczy, oraz satysfakcja, że robię coś dla siebie.

Zachęcam przyszłe mamusie do jakiejkolwiek aktywności :-) Nie trzeba wychodzić z domu, zbędny jest wyszukany strój do ćwiczeń, a i nie wymaga to od nas specjalistycznych przyrządów.
Filmików na YouTube jest multum i na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka