Kacperek skończył 6 tygodni :DWczoraj nasza pchełka skończyła 6 tygodni. Jak dziwnie słucha się znajomych, którzy widząc go po raz pierwszy oznajmiają: „Jaki on malutki”, „O boziu jaka malutka kropka”. Przecież on już taki duży! Prawdziwy mężczyzna nam rośnie. Do dnia dzisiejszego waga wskazała +1910g, ciuszki w rozmiarze 56 dawno za małe, prawie połowa 62 odpadła. Jak oglądam zdjęcia z pierwszego tygodnia, aż dziw mnie bierze, że on tak kiedyś wyglądał. 

Urodził się z czarnymi, długimi włoskami a teraz? Połowy nie ma a te co zostały zmieniły odcień na ciemny blond. Najfajniejsze, że brakują mu czupryny na czubku głowy – chyba mu wypadły bo wytrzeć ich nie dałby rady – na razie na głowie go nie stawiamy :D 

Od piątku maluszek jest na antybiotyku. Posiew moczu wskazał zakażenie dróg moczowych. Cholerna bakteria E.coli przypałętała się. Liczyłam, że antybiotyk będzie lekkim wybawieniem i ilość płaczu znacznie spadnie. A tu dupa blada. Poprawy nie ma. Taka natura wrażliwca.

A od dziś, jakby tego było mało, Kacperek zaczął rehabilitację. Zdiagnozowano u niego napięcie mięśniowe oraz asymetrię ułożenia. Zajęcia prowadzi Anioł nie kobieta więc jako matka wspominam je bardzo dobrze, chociaż byliśmy tylko raz. Gorzej z synem – mu podobało się mniej :D Jak tylko skończyliśmy od razu padł, więc i długi spacer bez ceregieli zaliczony :D

Postaram się na dniach wrzucić kilka zdjęć, aby wam pokazać jaki ten mój syn jest męski :D

Udostępnij ten post

9 komentarzy :

 1. Czekamy na zdjęcia tego mężczyzny :) i pozdrawiamy !

  OdpowiedzUsuń
 2. Też leczmy bakterię w układzie moczowym po dziś dzień ( Kuba ma juz prawie 4 miesiące). I również chodzimy na rehabilitację ze względu na asymetrię i kręt szyjny, ale już jest lepiej masaże pomagają a mój mężczyzna jest silniejszy:) Czasem włoski na czubku głowy się wycierają ponieważ dziecko patrzy do góry i za siebie mój również ma wytarte w tym miejscu:)

  Pozdrawiam i zapraszamy do nas;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zobaczę zdjęcia Twojego synka. A rehabilitacja na pewno pomoże :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas podobnie... u synka zdiagnozowano ZOKN (zaburzenie ośrodkowej koordynacji nerwowej) i asymetrię ułożenia no i przechodzimy przez rehabilitacje. Na jaką rehabilitacje chodzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas metoda NDT jednak po ostatnich zajęciach pani rehabilitantka stwierdziła, że dodatkowo zapisze nas na masaż wyciszający dla dziecka :D

   Usuń
  2. To ten masaż, o ktorym piszesz w ostatnim poście?
   NDT to Bobath? My mamy Vojty. Niemal każda mama, która pisze, że jej dziecko jest rehabilitowane to właśnie metodą Bobath. Jestem bardzo ciekawa tej metody - jak często ćwiczycie, sami, czy tylko z rehabilitantka? Kacperek płacze podczas ćwiczeń? Ile trwają ćwiczenia?

   Usuń
 5. Na pewno jest słodki jak ciasteczko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam kciuki, by te wstrętne bakterie szybko sobie poszły i nigdy nie wracały!!!

  OdpowiedzUsuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka