Wydawnictwa MUZA dla najmłodszychDopiero wydane a już do nas zawitały! Trzy nowości Wydawnictwa Muza: „Wierszyki 2-latka” , „Poczytajki 2-latka” , „Poczytajki 3-latka”. Kolorowe książeczki z krótkimi opowiadaniami i rymowankami.  Stworzone z myślą o najmłodszych pociechach, które przeszły już etap zainteresowania jedynie książkami obrazkowymi. Treści w nich zawarte nie tylko uczą słuchania ale również rozbudzają wyobraźnie od najmłodszych lat. Całość dopełniają piękne, kolorowe ilustracje.
Na dużą pochwałę zasługuje estetyka książeczek. Jak zostało przykazane treści napisane są dużymi, wyraźnymi literkami o szalonym kształcie. Obrazki dopasowane do treści przy ominięciu zbyt dużej ilości akcentów. Wzrok dziecka skupiony jest konkretnie na danym elemencie bez zbędnego rozbiegania oczu.
Aż chciałoby się westchnąć „Za moich czasów… ehh” :D 

Osobiście jestem zachwycona książeczkami i nie dlatego, że je otrzymaliśmy ale dlatego, że treści w nich zawarte są odpowiednio dopasowane do wieku i bardzo łatwo wpadają w ucho, a zamieszczone obrazki dają możliwość zabawy poprzez pokazywania Smykowi każdego wersu z czytanego tekstu.

Książeczki zostały przetestowane przez Lenkę i Nadię. Konsekwencją tego wszystkie było przerabianie każdej z nich co najmniej dwa razy :) Jako wielka zwolenniczka książek – dla tych dużych i dla tych małych – wspieram każdą akcję z książką w tle. Każda książka to krok w wychowaniu prawdziwego czytelnika. Dlatego jest mi bardzo miło, że wymienione pozycje trafiły akurat do nas.

Dodatkowo Wydawnictwo zaoferowało mały konkurs dla Was, gdzie do wygrania będzie jedna z tychże nowości :D Już niedługo na blogu znajdziecie szczegóły.
Krótki opis każdej z książeczek

 

 Wierszyki 2-latka, tom II
Ubieranie przed śniadaniem, Myszka, Co robi golasek rano, Kominiarz, Gdzie jest kurczaczek, Lata osa, Rączki, nóżki, buźka, Rude liski, Ania, Stary niedźwiedź, Mama to wierszyki, które uczą i bawią. Proste i łatwe do zapamiętania rymowanki dodatkowo dają możliwość zabawy ruchowej.
Poczytajki 2-latka
Zbiór wesołych opowiadanek przedstawiających typowy dzień dwulatka. Teksty i ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych maluchów. Książeczka zwiera ciekawe opowiadania będące pretekstem do zabawy rodzica z dzieckiem.Poczytajki 3-latka
Zbiór wesołych wierszyków i opowiadanek. Teksty i ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych 3-latków

Udostępnij ten post

11 komentarzy :

 1. Książeczki wyglądają bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygarnęłabym wszystkie trzy! Bardzo lubimy czytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już niedługo będziesz miała szansę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące te Poczytajki!

  OdpowiedzUsuń
 5. No i jak tu się nie wykosztować, jak wszędzie tyle fajnych książeczek? (już mnie boli pusty portfel :P)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka to jedna z niewielu rzeczy na której nie należy oszczędzać :D
   Tak sobie tłumaczę :D

   Usuń
 6. Kurcze, dopiero dziś zauważyłam, że zmienił się adres...
  No nic, trzeba zmienić, żeby być dalej na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę doczekać się, aż zacznę czytać bajeczki swojemu maluńkiemu synkowi. Już teraz, gdy tylko nikt nie czai się w pobliżu czytam książki na głos, aczkolwiek to książki typowo relaksacyjne dla mamusi a nie dla dzidziusia :P Ważne, by maluszek oswajał się z moim głosem już w moim łonie... Na pewno czuje, że podczas czytania jestem zrelaksowana i mam nadzieję, że tak samo będzie to działać potem na niego... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne książeczki i ilustracje mnie zachwycają <3

  OdpowiedzUsuń
 9. mam straszną ochotę na te książeczki!

  OdpowiedzUsuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka