Czytajmy dzieciom - Olsztyńskie Blogerki

Pomimo, że mało mnie na blogu, mało na Facebooku, to na spotkaniu Olsztyńskich Blogerek nie mogło mnie zabraknąć. Z wielkim sentymentem podchodzę do tych spotkań. Nie tylko dlatego, że odbywają się one w moich rodzinnych stronach ale przede wszystkim dlatego, że Olsztyńskie Blogerki zapoczątkowały przenoszenie części mojego wirtualnego świata do świata realnego. 

Pamiętacie najbardziej upalny weekend tego lata? Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza. Brak jakiegokolwiek ruchu powietrza, który mógłby chociaż na chwilę ochłodzić ludzki organizm. Idealnie w samym środku tego maratonu upałów Ola i Sylwia zorganizowała drugą część spotkań blogerek pod tytułem "Czytajmy dzieciom". Było bardzo książkowo i bardzo ciekawie :D

Pierwszą, miłą niespodzianką była obecność Uli Witkowskiej, autorki bloga "Pełen zlew" oraz książki "Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?".  Podczas spotkania Ula zdradziła nam kilka tajemnic początkującej pisarki. Jakie były pierwsze kroki ku wydaniu bajki dla dzieci? Skąd wziął się pomysł na opisaną historię? Jak wyglądała współpraca z wydawnictwem? Na co zwrócić uwagę, gdy w naszej głowie rodzi się pomysł wydania bajki dla dzieci. 

Dzięki uprzejmości Uli każda z uczestniczek otrzymała książkę "Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?" z ręcznie napisaną dedykacją od samej autorki.

Kolejnym punktem spotkania były Poczytajki-Pomagajki o których opowiedziała nam Ola, posiadaczka wielu pozycji właśnie z tej serii. Poczytajki-Pomagajki to krótkie historyjki mówiące o sytuacjach z życia codziennego, które za pomocą pięknie napisanego tekstu pozwalają zilustrować dzieciom jakie zachowania są cenione, a jakie źle odbierane przez osoby postronne. Znajdziecie tam historie Zmyślacza, Gaduły, Kłamczuchy, Nowej w przedszkolu....

Następnie Karolina - kobieta wulkan, przedstawiła nam swój punkt widzenia w kwestii czytania dzieciom. Jak należy czytać, a czego lepiej unikać? Jak w alternatywny sposób zachęcić dziecko do czytania książek? Jak ogromne znaczenie ma nasze zaangażowanie w czytaniu swoim pociechom. Jak wielki sukces może spowodować nasza zabawa głosem podczas czytania. Spostrzeżenia konkretne i jak dla mnie bardzo trafione.

Gdy my miło spędzałyśmy czas na rozmowach o nasze pociechy zadbała Magda z  Krainy Wiśni . W czasie tych kilku godzin wspólnie z Magdą dzieci przygotowały nam niespodziankę w postaci występu muzycznego - był śpiew, gra na instrumentach, efekty specjalne :D 
Dziękuję licznym sponsorom, którzy wsparli nasze spotkanie :-)


                              Ola i Sylwia dziękuję Wam za możliwość bycia częścią tak miłego spotkania :*

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Nigdy nie byłam na takim spotkaniu, odmawiam z bólem serca każdej propozycji. Dlaczego? może sytuacje życiowe, ostatnie zdarzenia, może jakaś obawa przed nieznanym ? NIE WIEM :)
    Mimo wszystko, żałuję :)

    OdpowiedzUsuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka