Książki dla 2latka i 3latka


Z racji wieku naszego Syna książeczki dla 2-latka i 3-latka to obecnie numer jeden w naszym domu. Kacper jako ciekawy życia 2,5 latek coraz rzadziej interesuje się pozycjami stricte wczesnodziecięcymi charakteryzującymi się dużymi obrazkami, a znacznie częściej wybiera te w których ukryta jest mała zagadka, w których odnajduje zabawę i które pozwalają mu na podejmowanie jakiś inicjatyw.

Jako, że w zeszłym tygodniu Kacperkowa biblioteczka wzbogaciła się o kilka nowych pozycji, dwie z nich znajdziecie w dzisiejszym wpisie :-)

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

Nowość Wydawnictwa IUVI, które charakteryzuje się  wydawaniem książek z przesłaniem naukowym. Są to pozycje, gdzie dziecko musi na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, gdzie niezbędne jest podjęcie jakiegoś działania, przy których pracuje nie tylko zmysł słuchu ale przede wszystkim wymagana jest kreatywność i spostrzegawczość.

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI

Książka "Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" dzięki głównemu bohaterowi - Królikowi Iluzjoniście zabiera dziecko w świat magi i pokazuje, że nie zawsze to co na pozór wydaje nam się być pewne i oczywiste, na prawdę tak oczywiste nie jest. Odpowiednie ułożenie wzoru, odpowiedni dobór kolorów i chwila skupienia sprawiają, że dany obiekt zmienia się na naszych oczach.

Znikający kapelusz czy pojawiający się trzeci plakat, gdy na obrazku widnieją jedynie dwa to tylko niektóre z ciekawych sztuczek jakie młody czytelnik jest w stanie osobiście doświadczyć sięgając po książkę "Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych".

29 sztuczek zamkniętych w prostych ilustracjach i fajnie jakościowo wydanej książeczce. 29 możliwości na przekroczenie granicy świata rzeczywistego na rzecz świata iluzji, 29 sposobów na ciekawą zabawę z dzieckiem :-) 

"Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" to pierwsza książka z gatunku magii jaka trafiła w nasze ręce. Moim zdaniem fajna pozycja oferująca ciekawą zabawę dla naszych pociech oraz nas samych. Jeśli Twoje dziecko skończyło 3latka i lubi nowe doświadczenia ta pozycja może być ciekawym rozwiązaniem.

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI
Autor: Patricia Geis
Format: 21x26 cm 
Liczba stron: 32
Opis książki: tutaj - klik
Książka do kupienia: tutaj - klik

Gdzie jest Pingwin?

"Gdzie jest Pingwin? " to książka, która już dawno podbiła serca wielu mam i ich pociech. Książka, która na mojej liście "must have" znajdowała się od blisko roku. I wreszcie książka, którą mamy w naszej domowej biblioteczce i która ani mnie ani Kacperka nie zawiodła w swej doskonałości.

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI, Gdzie jest Pingwin?

10 pingwinów - Dygotka, Dzidzia, Brian, Hugo, Śnieżynka, Arnie, Gwiazdor, Amelia, Irokez, Kropeczka- które tworzą fajną rodzinkę postanawiającą uciec z ZOO. Początkowo trafiają do Centrum Handlowego, następnie na Bal Przebierańców, do Nawiedzonego Domu, nad jezioro, do Klubu Gokartowego.... Ich podróż to jedna wielka przygoda mająca coraz to ciekawsze miejsce jej kontynuowania.

Wspólnym mianownikiem każdego z nowo poznawanych miejsce jest to, że miejsca te są bardzo zatłoczone a pingwiny rozpraszają się po całym ich obszarze. Rolą dziecka jest odnalezienie każdego członka pingwiniej rodziny w każdym z tych miejsc. 

Książka idealnie pracująca nad spostrzegawczością dziecka, nad jego wzrokiem oraz dokładnością. Ucząca cierpliwości i wytrwałości. Książka pracująca nad rozwojem i samodoskonaleniem się naszych pociech.

W moim odczuciu książka idealna, a i na poparcie mojego zachwytu zajrzyjcie na wpisy innych mam podzielających moje zdanie :-) Maluszkowe Inspiracje Czym zająć malucha? 

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI, Gdzie jest Pingwin?

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI, Gdzie jest Pingwin?

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI, Gdzie jest Pingwin?
 • Autor: Sophie Schrey, Chuck Whelon
 • Format: 21x27,5 cm
 • Liczba stron: 48
 • Opis książki: tutaj - klik
 • Książka do kupienia: tutaj - klik

Książki "Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" i "Gdzie jest Pingwin?" to dwie skrajnie różne pozycje - inna tematyka, inne przesłanie, odmienna forma przedstawianych ilustracji... Jedak pomimo swej różnorodności obie pozycje są warte uwagi i mogą okazać się fajną zabawą dla naszych pociech.

Książki dla 2latka i 3latka, Wydawnictwo IUVI


Pozdrawiam
Karolina

Udostępnij ten post

4 komentarze :

 1. U Nas także książki królują - mimo że Milka ma już 5 lat to jeszcze mamy książki dla maluszków i czasem je oglądamy.
  ślicznego masz synka- pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że odstawienie książeczek wczesnodziecięcych to etap chwilowy dlatego wszystkie czekają na swój powrót na półeczce w Kacpra pokoiku :-) Pozdrawiam :-)

   Usuń
 2. My jesteśmy na etapie kompletowania biblioteczki dla naszej córeczki. Co prawda, Lili niedługo skończy dopiero pół roku, ale już ma swoje pierwsze książeczki. Codziennie staram się jej pokazywać i czytać fragmentami. :)
  Pozdrawiamy gorąco! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że uwielbiam niemal wszystkie książki z działu dziecięcego i sama czasami się zastanawiam czy to nie ja bardziej się cieszę z nowych pozycji niż mój syn :-D

   Usuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka