Czym zająć 4-latka, czyli gra dla Twojego przedszkolaka


Wam też, ten czas tak szybko leci? Jakby uciekał między palcami 😮 Nie tak dawno stawiałam sobie postanowienia noworoczne, a dziś siedzę i planuję kolejną listę prezentów świątecznych. Mam wrażenie, że tydzień temu robiłam to samo, a tak na prawdę minął kolejny rok. Ufff dobrze, że kobiety niczym wino.... 😋

Kilka zeszłorocznych prezentów to na prawdę bardzo dobre zakupy, a kilka z nich dawało jedynie chwilową radość, po czym kurz zagościł na nich na dobre. Jednak Mikołaj miał nosa co do "Mówiącego Pióra", które do dnia dzisiejszego jest w czołówce najchętniej wybieranych gier/zgadywanek w naszym domu."Mówiące Pióro" to gra, która bawiąc uczy, rozwija spostrzegawczość i pobudza ciekawość do otaczającego nas świata u każdego dziecka. Na 36 planszach znajdują się 72 zadania, których rolą jest rozwijanie i utrwalanie umiejętności porównywania, dopasowywania, kojarzenia, grupowania oraz rozwijania zmysłu obserwacji. 

Każde z zadań ma kilka "podpunktów" z których dziecko musi wybrać jedną odpowiedź i za pomocą Mówiącego Pióra nacisnąć na kółeczko przy odpowiedzi, którą uważa za słuszną. Gdy faktycznie odpowiedź jest prawidłowa pióro świeci na czerwono oraz wydaje okrzyk radości. Gdy odpowiedź jest błędna, pióro nie tylko nie świeci ale również wydaje z siebie ponury głos sygnalizujący zły wybór.

Różnorodność oraz ilość zadań sprawia, że niezależnie od wieku, każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Niektóre z zadań dziecko uzna za proste a inne sprawią, że będzie potrzebowało Twojej pomocy. Dzięki tej wiedzy nasza pociecha pozna odpowiedź na kolejne pytanie, oraz zrozumie dlaczego ta odpowiedź jest prawidłowa.

Kiedy Kacper miał 2 latka zaczynaliśmy od rysunków na których narysowane były zwierzątko, a Jego zadaniem było dopasowanie odpowiedniego koloru do jego figury. Gdy był to słoń na planszy dziecko miało do wyboru kolor szary, fioletowy, pomarańczowy lub czerwony, gdy świnka - szary, niebieski, żółty, różowy. W przypadku tego zadania na karcie znajdowały się 4 tzw. podpunkty (słoń, biedronka, świnka, żabka i do każdego zwierzątka cztery różne kolory do wyboru).

Kolejnym etapem były ukryte połowy puzzli, gdzie dziecko spośród kilku możliwych opcji miało wybrać te, które pasowałoby do głównej połówki. Tu również zadanie miało kilka podpunktów z różnymi puzzlami.Wszystkie 72 zdania zostały podzielone na: 
⏩ rozpoznawanie kolorów - 8 plansz 
⏩ obserwacja i kojarzenie - 10 plansz
⏩ rozmiary i wagi - 4 plansze
⏩ skojarzenia logiczne i elementy obce - 10 plansz
⏩ wytęż wzrok - 12 plansz
⏩ orientacja przestrzenna - 8 plansz
⏩ czy znasz zwierzęta - 10 plansz
⏩ liczby i ilości - 6 plansz
⏩ pierwsze dodawanie i odejmowanie - 4 plansze

Gra/zgadywanka warta swojej ceny. Zresztą zobaczcie sami 😁Mikołaj "Mówiące Piórko" kupił w jednej z olsztyńskich hurtowni (koszt ok. 35 zł), jednak przeglądając dziś oferty producenta zauważyłam, że "Mówiące Pióro" ma kilka swoich wersji i przyznam, że korci mnie.... sama jestem ciekawa co nowego znajduje się w innych częściach 🙊

A może Wasze dzieci mają "Mówiące Pióro" u siebie? Jak wrażenia?

Pozdrawiam
Karolina

Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. Fajna sprawa! Mieliśmy kilka takich - np. była też seria ksiażeczek z tymi "pisakami" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My mamy takie dla dzieci 5+. Karolina ma niecałe 4 lata i radzi sobie praktycznie ze wszystkimi zagadkami. Problem ma tylko z pytaniami po angielsku bo tez takie są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to będzie dobry prezent na 4latka Młodego ( czyli za 3 m-ce). Ogólnie seria ta jest genialna 👍

   Usuń
 3. Szukam właśnie prezentu dla swojego dziecka i chciałam, żeby łączyło naukę z zabawą. Myślę, że ta gra będzie świetnym wyborem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam. Nie tylko uczy ale i bardzo długo nie nudZi się dziecku a w tym wieku to nielada wyczyn 😉

   Usuń
 4. Bardzo fajny pomysł na naukę i zabawę w jednym! :)

  OdpowiedzUsuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka