Uporządkuj otoczenie swojego dziecka


Nie wiem czy kiedyś nadejdzie taki dzień w którym moje oczy zaczną ignorować porozrzucane zabawki i książeczki mojego dziecka. Wydawać by się mogło, że 14 miesięcy to szmat czasu i organizm człowieka powinien przystosować się do "nowo" panujących warunków. Niestety do chwili obecnej na tym polu poniosłam porażkę. Nadal kilka razy dziennie układam porozrzucane miśki, klocki, samochodziki... Chodzę i zbieram, chodzę i zbieram a tu ani za mną ani przede mną porządku nie widać.

Jedynym plusem w tym całym bałaganie jest dobrze zaplanowany Kacperka pokoik. Dzięki wcześniejszym obserwacjom otoczenia dzieci naszych znajomych przy wykańczaniu domu dobrze wiedziałam co chcę, aby znajdowało się w pokoiku Syna. Brak czasu spowodował, że zbyt szczególnie nie szukałam prostych rozwiązań lub jak szukałam to ich nie znajdywałam i Kacperka mebelki zostały stworzone przez zaprzyjaźnionego stolarza według moich szkiców.

Dziś, gdy niemal wszystko zostało wykończone wchodzę do sklepu i co widzę? Wszystkie mebelki gotowe, pięknie wykonane, kolorystyka wedle życzenia a i cena zachęcająca do zakupu.

Skrzynka na zabawki

Mebel niezbędny w pokoiku naszego dziecka - to w niej znajdują się zabawki, które nie wymagają szczególnego traktowania :D Idealne rozwiązanie, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na sprzątanie. Jeden rzut, zamknięcie skrzyni i porządek jak nigdy dotąd :D

Największym plusem skrzyni jest jej wiele możliwości zastosowania. Nawet pościel dziecięca może być tam przechowywana po porannej pobudce :)
https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/105/Skrzynia z opcją siedzenia - fajny pomysł, gdy dziecko jest już na tyle samodzielne, aby siadanie na niej nie wymagało pomocy osób trzecich.

https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/105/
 
Półki z koszami na zabawki/ drobiazgi

Mój zdecydowany faworyt! O ile skrzynia sprawdza się przy większych zabawkach to przy drobnych staje się kłopotliwa, natomiast ta półka sprawdzi się idealnie w obu przypadkach. Różne rozmiary koszy zapewniają możliwość przechowywania zabawek za równo tych większych jak i tych drobnych, a ich ilość daje możliwość przechowania wielu zabawek na raz. Gdy nasze dziecko podrośnie za pomocą napisów bądź obrazków rodzic ma możliwość opisywania każdego z koszy a tym samym nasze dziecko nauczy się porządku w swoim pokoiku :D O ile to możliwe :D

Bogata kolorystyka daje możliwość dopasowania mebelka zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopczyka. Dla każdego coś się znajdzie :D

https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/105/

TROFAST  http://https//ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/
Jeśli Twoje dziecko nie potrzebuje zbyt wielu umilaczy czasu do dyspozycji masz pojedynczy słupek z trzema koszami.
TROFAST -http://https//ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/

A na deser to co urzekło mnie najbardziej - piękne zestawy do przechowywania drobiazgów w pokoju dziecka. Obiecuję sobie, że kolejna moja wizyta w sklepie zakończy się zabraniem do domu przynajmniej połowy produktów wchodzących w skład zestawu KUSINER.  Kolorystyka idealnie pasująca do pokoiku Kacperka, praktyczne połączenie produktów oraz delikatne tworzywo z których zostały wykonane pojemniki to tylko niektóre zalety tej serii.
Z resztą oceńcie ją sami :D
SERIA KUSINER https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/

KUSINER https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/

KUSINER https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/

Wiszący pojemnik na zabawki

W naszym domu nie mamy jeszcze takiego gadżetu jednak znalazł się on na naszej liście z powodu pochwał płynących z ust innych mam. Z tyłu głowy mam jednak przeświadczenie, że takie rozwiązanie sprawdzi się przy dużej ilości pluszaków natomiast drobne zabawki muszą znaleźć inne schronienie :D
Co o tym sądzicie?
https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/

A Wa jakie macie pomysły na porządek w pokoiku swoich dzieci?

Wszystkie wymienione mebelki i produkty znajdziecie w katalogu Ikea pod adresem
https://ikea.okazjum.pl/gazetka/katalog-ikea-21-08-2014,8328/1/ 
Zajrzyjcie i skompletujcie swoją listę zakupów do pokoiku swojego dziecka

                                              ********************************

Nasze dzieci to nasz skarb dlatego zadbaj o zdrowy uśmiech swojego dziecka - aparaty ortodontyczne na każdą kieszeń


Udostępnij ten post

11 komentarzy :

 1. u nas super sprawdzają się wszelkiego rodzaju kosze, pudła, walizeczki i kartony na zabawki wszelkiej maści, i oczywiście regularne sprzatanie i segregowanie. najgorzej jest coś zapuścić. potem cieżko się zmotywować do sprzatania wiec lepiej systematycznie utrzymywać porządek. IKEA - KOCHAM

  OdpowiedzUsuń
 2. własnie wczoraj byłam w Ikei na poszukiwaniach tego typu pojemników :) mamy w planie metamorfozę pokoju córki i cały czas szukamy tego co będzie nam odpowiadać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na fotorelację z efektu końcowego :)

   Usuń
 3. Jest z czego wybierać. Chociaż ja, za Montessori, jestem raczej przeciwna przechowywaniu zabawek w dużych skrzyniach:) A tak poza tym, w kwestii porządków zapraszam do siebie. Piszę teraz cykl, w którym staram się dzielić doświadczeniami w dziedzinie urządzania przestrzeni do zabawy dla dziecka:) http://www.naszekluski.pl/2015/04/przestrzen-do-zabawy-cz-6-kacik-pracy-tworczej/

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne te mebelki z Ikei. Oczywiście gazetkę przejrzałam ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Madziu jednak ja nie mam płacone za kliknięcie :) przynajmniej nie w tym poście :)

   Usuń
 5. My mamy w pokoju córki wiklinowe siedzisko z podnoszonym siedzeniem i pod nim chowamy zabawki.Jestem z takiego rozwiązania zadowolona, bo pokój jest malutki i niektóre meble muszą spełniać podwójne funkcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super rozwiązanie,nie widziałam takiego cuda

   Usuń
 6. Moja Młoda jeszcze nie dorobiła się własnego pokoju z prawdziwego zdarzenia (remont planowany jest na lato :) ), ale wiem, że na drobne zabawki wykorzystam moje dawno temu kupione pufo-foteliki ze skrzynkami pod siedziskiem (muszę je tylko na nowo obić) - takie dwa w jednym :)

  OdpowiedzUsuń

the moments of life - Polska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka